• O hodowli

Serdecznie witamy na stronie naszej hodowli. Nazywam się Krzysztof Kierski i wraz z żoną Katarzyną i córką Agnieszką założyliśmy hodowlę „AJRAMOR”. Doberman jako pies swym eleganckim wyglądem fascynował mnie od młodzieńczych lat. Nasza przygoda z tą rasą zaczęła się od suki o imieniu ATHENA FENDI, którą nazwaliśmy AJRA. Wniosła ona w nasze życie wiele radości w codziennym obcowaniu oraz wiele satysfakcji w rozpoczynającej się przygodzie na ringach wystawowych. Dzięki niej doceniliśmy nie tylko piękno zewnętrzne dobermana lecz o wiele ważniejsze cechy i predyspozycje osobowe charaktero-logiczne tej rasy: inteligencję, wierność, ufność, oddanie, przyjacielskość, zwinność fizyczną i miłość, którą nam ukazała sprawiły, iż zakochaliśmy się w tej rasie bezgranicznie.

Po jej śmierci nie potrafiliśmy żyć bez obcowania z dobermanem. Postanowiliśmy kupić następną suczkę. Z zaplanowanego miotu w serbskiej hodowli „Altobello” zamówiliśmy czarną suczkę. Pojechaliśmy do Serbii gdzie kupiliśmy Zori Only One di Altobello - nazwaliśmy ją tak, ponieważ była jedynym czarnym szczenięciem z całego miotu. Uznaliśmy to za przeznaczenie i uśmiech losu. Zori wniosła wiele radości do naszego domu. Okazała się wspaniałym psem pod względem charakteru i psychiki jak również wyglądu co pozwoliło jej zdobyć wiele tytułów wystawowych spełniając nasze marzenia. Postanowiliśmy założyć hodowlę „AJRAMOR” aby kontynuować bardzo dobra linię jej pochodzenia. Nasza hodowla jest z założenia domową co w naszym przekonaniu ma ogromny wpływ na wychowanie i socjalizację dobermana.

Mieszkamy na obrzeżach Łodzi w domu z dużym ogrodem, gdzie psy mogą wykazywać się swoją sprawnością i fantazją. Psy od swych narodzin przebywają z nami w domu, gdzie są współdomownikami, obcując z nami każdego dnia.